İlçemiz Kaş, Antalya ili’nin batısında, Akdeniz kıyısında turistik bir merkezdir. Kaş İlçesi yüzölçümü; 2231 km2 olup; toprak yönünden Antalya’nın 4. büyük ilçesidir. Kıyısı, batıda Eşen çayından başlayarak, doğuda Üçağız merkezine kadar uzanır. Toplam uzunluğu 90 km dir. Akdeniz'de tam karşısında, 1.500 m mesafede Meis Adası bulunur.
        Yüzey şekli itibarıyla Toros dağlarının eteklerinde bulunan köylerimiz, dağlık ve ormanlık bölgelerde kurulmuştur. Kaş’ın kıyı bölgesi yanı sıra pek çok köy yerleşiminin olduğu geniş dağlık ve kırsal bir hinterlandı mevcuttur. İlçenin hemen kuzeyinde başlayan Toros dağlarında Gömbe Yaylası ve Kasaba ovası gibi tarıma elverişli köy ve yaylalar mevcuttur. Batısında bulunan Kalkan Mahallesi gelişen turizmi ile Yeşilköy, Ova ve Kınık mahallelerinde ise sera ve zeytincilik ile geçim sağlamaktadır. Yaylada ise elma ve nar gibi meyveler yetiştirilmektedir. Kaş'ta Akdeniz İklimi hüküm sürer. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır. Deniz seviyesinden 700 m. yüksekliğe kadar Akdeniz iklimi etkisi görülür. Yüksek kesimler ise Karasal İklim etkisindedir.
        İlçemizin en büyük dağı olan Akdağ’ın tepesinde Karagöl, Kartal gölü ve Gömbe de Çukurbağ köyünün üst kısmında 1850 m. de 0,8 ha büyüklüğünde Yeşilgöl vardır. Ayrıca Gömbe de Çayboğazı baraj gölü bulunmaktadır. Kaş ilçesi, toplam alan içerisinde %66’lık orman alanı oranına sahiptir. Orman durumunun 1635,90 ha orman alanı, 211,17 ha 2B vasıflı alanlara ait ve 734,40 ha Tarım alanına aittir.